יצירת קשר:  lavyfox@gmail.com

בס"ד

הילה- החזות של השדה האנרגטי


האדם הוא ייצור המורכב מארבע מערכות מרכזיות: רוחני, שכלי, רגשי וגופני.
שלשת הרבדים הראשונים הינם ניסתרים מאיתנו. הרובד הגופני הוא הגלוי
והוא זה שמשדר את הסממנים או החולאים בשאר הרבדים הניסתרים. 
ממש כמו סולם שעולה ויורד כל רובד מקרין ומשפיע על שאר הרבדים. ברגע שמשיגים שיפור ברובד מסוים אוטומטית שאר הרבדים מתאזנים ונוצרת לנו הרמוניה. ניקח לדוגמה:  עישון או אכילה רגשית, אם נסתכל ונביט על האכילה, הרי אוכל מוגדר כדבר גשמי וגם עישון הוא פעולה גשמית אבל כמובן קיים הרובד הרגשי שהוא הניסתר המניע אותנו לעשות דברים.
ברגע שנזהה את מקור הבעיה נוכל לסלק את הערכים האלו ולהשיג שיפור מיידי.
לפעמים חוויות טראומטיות, דאגות, פחדים מביאים את האדם לכרסום עצמי ולהתרוקנות מאנרגיית החיים.  האדם יחפש  אחר ריגושים זמניים או אהבות רגעיות  על מנת למלאות את החוסרים שנוצרו בתוכו. 

אתן דוגמה נוספת שהייתה לי לפני מספר חודשים בחורה צעירה בשנות ה- 20 לחייה הופנתה על ידי הורייה שתגיע לטיפול אצלי . מצב בריאותי לא מאוזן מטופלת ע"י כדורים  מסתמן שניפגעה בצורה קשה ביותר ע"י החבר שלה ומאז הגוף נכנס למגננה דבר שהתבטא באכילה כפייתית עלייה במשקל , חוסר דימוי עצמי, התכנסות והסתגרות חוסר התלהבות מהחיים. התחלנו בטיפול מונע במקביל לטיפול הקונבנציונאלי שקיבלה מהרופאה. ע"י תקשור והעין השלישית מצאתי את שורש הבעייה. הטיפול היה לא פשוט היות והיא סחבה את זה למעלה מ 4 שנים.
ע"י שילוב 3 טיפולי הילינג נכנסתי לתת מודע והתחלתי לעבוד על הרובד הרגשי.
הצלחתי לנקות את מה שהצטבר ופתחתי ערוצים נקיים וחדשים שמשם תוכל 
להתרומם ולהתחזק. תוצאות הטיפול מדברות בשטח: ירידה במשקל, חיוך על פנים, 
בדיקות דם תקינות, סוכר חזר לערכים התקינים, הרובד הגופני התאזן אף הוא.
יש המון מקרים נוספים שהאל סייע בידי  לראות את המצב הנתון. הרוב המוחלט בריאים בגופם אך מושפעים מבעיות בשאר הרבדים הרוחני והשכלי או הרגשי. 

סיפור נוסף שהיה לי לא מזמן  עם בחור כבן 30 מעשן כרוני כבר מגיל צעיר לפחות חפיסת סיגריות ליום. הגיע לטיפול הילינג אצלי. 
 ע"י תקשור הבנתי שהעישון אצלו מרקע של חרדה חברתית והפחד משתק אותו מלהיות ליד אנשים. הטיפול הינו שיחה שערכנו ובה העלנו יחדיו את הגורמים שמביאים אותו לחרדה. 5 טיפולים והבחור הוריד את כמות העישון ל 3 סיגריות ביום על פי בקשתי. בנוסף הפנתי אותו לגורם מוסמך
לטיפול בשיניים גם מבחינה אסטתית ותדמיתית היות והשיניים שלו היו שחורות . 
חצי שנה אחרי הבן אדם לא יכל להריח עישון ואף הפך להיות " איש בריאות" עוסק בספורט וכושר. אני שמח בשבילו היות וכח הרצון שבו היה חזק והטיפול היה אפקטיבי. לא מעט מגיעים אליי אנשים ואני מסרב לעזור להם. נישאלת השאלה מדוע ולמה? אתן תשובה ברורה ופשוטה. " אלוהים עוזר למי שרוצה לעזור לעצמו"
אני חייב להסביר למטופל שאני לא אלוהים ואני לא יכל לעזור אם הוא לא ירצה לעזור לעצמו. הדבר בלתי אפשרי. אם האדם מראה לי שהוא רוצה באותו הרגע הוא יקבל סיעתה דשמייא עצומה מהשמיים.
ההילינג יעזור ברוב המקרים להשיג את השיפור הרצוי במצב התודעה וההרגשה הכללית. טיפול אחד מספיק לפעמים יש צורך במספר טיפולים. 
כאשר רוב העבודה היא עבודת השימור ושינוי הערכים נעשית אך ורק ע"י המטופל עצמו וסגנון חייו.
כאשר ארבעת מערכות אלו מאוזנות הוא יחווה שגשוג וייהנה מבריאות איתנה, אך כאשר מערכת אחת יוצאת מאיזון היא תגרור אחריה את יתר המערכות.

הילת האדם, שהיא האור והאנרגיה המקיפה את גופו מסייעת בקבלת נתונים אודות מצבו הבריאותי של האדם ואבחון נכון שלה מאפשר לו להתחזק ולחזק את הסביבה המקיפה אותו.

מהי אותה הילה?

הילה היא האור האנרגטי המקיף את גופו הפיזי של האדם, צורתה הכללית מזכירה ביצה וגווניה מקבילים למרכזי האנרגיה בגוף (הצ'אקרות שמקבילות ל 10 הספירות היהודיות בקבלה ) צבעו של האור מבטא את האיזון האנרגטי של האדם.  את ההילות של האנשים הסובבים אתכם ניתן לאבחן באמצעות החושים. יש כאלו המתרגלים את חוש הראייה ולומדים לראות הילות דרך העיניים ויש כאלו הנעזרים בשיח פנימי המאפשר להם להבחין בשינויים באנרגיה שלהם ביחס לחוויה או למפגש עם אדם אחר. לדוגמה: ילדים המציירים אדם ובוחרים לצבוע אותו בגוון מסוים מבטאים פעמים רבות את האנרגיה של אותו אדם דרך צבע שבחרו. כך גם נכון לגבי תחושות שעולות במפגשים עם אנשים אקראיים לדוגמה: תחושה לא נעימה לגבי אדם מסוים יכולה להעיד הילה מוחלשת, או מעומעמת, שמעידה על יציאה מאיזון אנרגטי.

איך ניתן לאבחן את ההילה של האנשים בסביבתכם?

באמצעות החושים או נכון יותר לומר באמצעות החוויה החושית. בעולמות הפסיכולוגיה מחלקים את בני האדם לשלוש קבוצות: אנשי המגע, אנשי החזות ואנשי השמע. אנשי המגע מתקשרים עם העולם דרך המגע ומצליחים להבין טוב יותר מסרים אשר מעורב בהם מגע, כך גם נכון הדבר לגבי אנשים עם רגישות שמיעתית, אלו יבינו בצורה טובה יותר מסרים אודייליים, ואילו אנשים עם חוש ראיה מפותח יבינו את המסרים החזותיים. כאשר נקראת לפניכם חוויה חדשה, בין אם מדובר במפגש עם אדם מסוים או מקום תוכלו לבחון מהו החוש "החזק" שלכם, תוכלו לעשות זאת באמצעות מספר שאלות:
1. האם אני חווה את קולו של האדם בצבעים חוש שמיעה מועצם
2. האם מספיק לי לקבל חיבוק מאדם כדי לדעת שהוא אוהב אותי? חוש מגע מועצם
3. האם אתם משייכים צבעים לאדם-
חוש ראיה מועצם

כאשר תקדישו תשומת לב לחוש החזק שלכם כך תצליחו לחדד את היכולת שלכם לאבחן את ההילות סביבכם ולקבל החלטות המטיבות את היום יום שלכם.

הנה עוד כמה שאלות שייסעו בחידוד החושים

1.      האם מקום מסוים "מוריד" את האנרגיה (תחושת של חולשה, חולי, רתיעה לא מוסברת)

2.      האם מקום מסוים "מרומם" את האנרגיה (תחושה של תקווה, רגשות של שמחה)

3.      האם חשבתם על מישהו והוא הופיע?

4.      אילו צלילים וניחוחות מרוממים אתכם, אילו לא?

5.      מהי רמת האנרגיה שלכם, וכיצד היא משתנה לאורך היום, כלומר כמה אתם נמרצים וחיוניים לאורך היום? מתי יותר ומתי פחות?

6.      האם אתם מרגישים תחושות של אנשים אחרים?

כיצד לחזק את ההילה שלכם?

ישנם שלושה גורמים המשפיעים על ההילה:
1. תזונה ואורך חיים
2. מחשבות ורגשות
3. מצב בריאותי

כאשר אתם צורכים מזונות טריים וטבעיים אתם מחזקים את מצבכם הבריאותי וכפועל יוצא מכך גם את ההילה שלכם. כאשר אתם מתמקדים במחשבות חיוביות ומקיפים עצמכם ברעיונות המעניקים לכם השראה אתם חיים את עולם הערכים שלכם ובכך מפרישים הורמונים של ביטחון ושמחה. כאשר אתם מקדישים זמן ומאמצים לחיזוק הגוף, עוסקים בפעילות גופנית שמטיבה אתכם, נושמים אוויר צח ונמנעים מצריכה של סמים, טבק ומשקאות אלכוהוליים אתם מטפחים את התשתית החשובה ביותר ויכולים להעניק יותר לסביבה המקיפה אתכם.

צבעי ההילה

צבעי ההילה מקבילים לצבעי האנרגיה בגוף. כאשר גוון מסוים נראה עמום וחלש הוא מעיד על בעיה בריאותית שקשורה לאותו מרכז אנרגטי והביטוי שלו ברמה החושית. כלומר הילה בגוון כתום מעומם מעידה פעמים רבות על מצב רוח ירוד וחוסר תקווה כמו גם על צורך לחזק את אזור האגן וליבת הגוף. על מנת להבין את תפקידם של הצבעים כדאי להכיר את המשמעות של כל צבע וצבע.

משמעות הצבעים

אדום- מתקשר לאנרגיית הבסיס הנמצאת באזור החלציים. זוהי אנרגיית החיות, החיים, יצירת החיים, מתקשרת לתשוקה וכח יצירה. גוון עמום עלול להעיד על נטייה לעצבנות, תוקפנות, כעס, דלקות וחוסר איזון. הדרך לחזק אותה אפשרית באמצעות בחירה במזונות אדומים ופעילות גופנית.

כתום- נמצאת 3 אצבעות מתחת לטבור ומתקשרת לשמחה, יצירה, אומץ, חמימות וביטחון עצמי. גוון עמום יעיד על חוסר בביטחון עצמי ואיזון רגשי. הדרך לחזק- באמצעות צריכה של מזונות כתומים טבעיים וטריים, ובחירה לחיות בהתאם לעולם הערכים.

צהוב- אזור הבטן, מבטא יצירתיות, למידה, התחדשות ואופטימיות, גוון עכור מעיד על נטייה לביקורת מוגזמת. גם כאן צריכה של מזונות צהובים והתמקדות בענווה ייסעו באיזון אנרגטי.

ירוק- אזור הלב והחזה, מבטא רגישות, לבביות וחמלה. גוון עכור מעיד על קמצנות וספק עצמי וניתן לאזן אותו באמצעות צריכה של מזונות ירוקים והתמקדות בחסד ובנתינה.

כחול- אזור הגרון, מתקשר לביטוי הרגשי והעל חושי, טלפתיה, רגישות, דמיון. ביטוי עכור של הגוון מעיד על מלנכוליה ונטייה לדיכאון. הדרך לחזק את הגוון היא על ידי חיזוק המערך החברתי של האדם.

סגול- ראיית העתיד, עצמאות, ענווה, נטייה לרוחניות. גוון עכור מעיד על דמיון ארוטי ושתלטנות, הדרך לאזן היא על ידי קרקוע. (אכילת מזונות שורש, ישיבה על הקרקע,
שתילת עץ)
 

ורוד-  מתקשר אל אנרגיית הלב והחמלה , שמחה, שלווה ושקט, יופי ואומנות. גוונים עכורים מעידים על היעדר כנות וילדותיות. הדרך לחזק – שיחות נפש, חיזוק קשרים חברתיים.

אפור- דמיון ואינטואיציה, חניכה. גוונים עכורים מצביעים על בדידות, וכאן האדם נדרש לחזק את מערך הקשרים החברתיים שלו. גוונים של אפור כהה בהילה יכולים להצביע על חוסר איזון פיזי או  תחילתה של מחלה באזור בו היא מופיעה , בפרט בחלק הקרוב ביותר לגוף. 

חום- גוון הילה המופיע קרוב לגוף ומסמל ארציות ושורשיות. לעיתים מעיד על כיווני צמיחה חדשים. גוונים עכורים משקפים בעיה בגוף הפיזי הדורשת טיפול ואיזון.

שחור – גוון הילה אשר מופיע כאשר האדם נמצא במגננה או עבר התעללות. זהו גוון שנועד להגן על האדם מסביבת החוץ. הדרך לטפל היא באמצעות חיזוק הנפש.

זהב- אנרגיה רוחנית, אלכימית כאשר היא מופיעה היא מעידה על עוצמה ומסירות.

כסף- גוון רוחני המעיד על ריפוי וחמלה כאשר הוא מנצנץ מעיד על יצירתיות יוצאת דופן

לבן- מתקשר למרכז האנרגטי של הראש, זהו הגוון שמכיל בתוכו את כל הצבעים ומעיד על טוהר, יצירתיות ואמת.

תרגיל להגברת המודעות להילה שלכם

אחת הדרכים לחזק את היכולת להבחין בהילת הסביבה היא על ידי שיפור יכולת האבחנה בהילה העצמית. מיד יום בחנו את עצמכם, הרגישו את גופכם, מה כואב, איפה כואב ואיך נראה הכאב- נסו לתת לו גוון או צורה, נשמו היטב, נשימות עמוקות ואיטיות, פעלו לשיפור ההרגשה באופן תמידי וזכרו כאשר אתם מזינים את התשתית שלכם אתם משפיעים לחיוב על המעגלים הסובבים אתכם.

טואול - אתרים באינטרנט